how is the value proposition here? was this an adequate use of money?
(keeping in mind as well fwiw i don’t eat meat)
You must log in or register to comment.
You can buy a cutter from Amazon to make your own uncrustables. Cheaper and you have more control on flavors.
Just eat the crust
I do, but it makes my kids lunch a lot easier.
You can get jelly that’s a lot less sugar than the cheap stuff. As for kids - I’m a firm believer in letting kids butch and moan for a few days and after that they get used to it and eat it. Just take the time investment to save yourself some hassle later on. Or tell them to make their own.
Never understood why people think it’s inedible. It’s basically the best part!